سه شنبه, 29 خرداد 1397 - الثلاثاء 06 شوال 1439 - Tuesday 19th June 2018

حضور مسئولین قضایی شهرستان دامغان در مجتمع فولاد کویر دامغان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دادستان دامغان؛
حضور مسئولین قضایی شهرستان دامغان در مجتمع فولاد کویر دامغان
محمد تقی گلی به خبرنگار تیتریک گفت :موضوع به دقت پیگیری واقدامات قانونی تعقیب بعمل خواهد آمد عدم وجود ایمنی لازم در کوره مذکور باعث این حادثه شده است.

دادستان دامغان در گفتگو با خبرنگارتیتریک اظهارکرد: در پی وقوع حادثه انفجار در کوره ذوب مجتمع فولاد کویر دامغان و وفوت یکی از کارگران ، درساعات اولیه این حادثه محمد تقی گلی دادستان عمومی و انقلاب دامغان بهمراه حسین شکوری رئیس دادگستری و جناب سرهنگ میری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دامغان و مهندس جمشیدی بازرس اداره کل کار ورفاه اجتماعی استان سمنان و با حضور مسئولین فنی مجتمع علت وقوع حادثه را بررسی کردند.

اقدامات قانونی تعقیب بعمل خواهد آمد
دادستان عمومی و انقلاب دامغان ضمن ابراز همدردی با خانواده کارگر فوت شده اظهار داشتند: موضوع به دقت پیگیری واقدامات قانونی تعقیب بعمل خواهد آمد در این حادثه متاسفانه یک نفر از کارگران فوت و دو نفر به نحوه جزئی صدمه دیدند که پس از مداوا از مراکز درمانی ترخیص گردیدند

عدم وجود ایمنی لازم در کوره مذکور

مدعی العموم شهرستان دامغان گفت: گزارش اولیه بازرس اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نشان می داد  که عدم وجود ایمنی لازم در کوره مذکور باعث این حادثه شده است که دستور توقف فعالیت کوره ای که منجر به حادثه شده را به جهت پیشگیری از وقوع جرم و حوادث احتمالی دیگر تا اطلاع ثانوی و ایمن سازی کامل و پس از تأئید بازرس اداره کار ورفاه اجتماعی ، صادر کریم .

تشکیل تیم بازرسی

 دادستان عمومی وانقلاب دامغان در بخشی از صحبت های خود اشاره کرد: درگذشته نیز باتوجه به تأکیدات دادستان محترم کل کشور بر حفظ حقوق عامه و پیشگیری از حوادث و جرائم ودر راستای صیانت و حفظ حقوق شهروندان وپیشگیری های وضعی وتوجه به سلامت جسمی وروانی کارگران وتأمین امنیت جانی شاغلین در بنگاه های صنعتی (معادن،کارخانه ها،کارگران و . . . ) دستور تشکیل تیم بازرسی متشکل از اداره کار ، اداره صنعت ومعدن و پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی شهرستان دامغان را صادر ودر مواردی با ارائه گزارش بازرس اداره کار بلحاظ عدم رعایت نکات ایمنی در کارگاه ها و تا رفع موارد ناایمن و خطر ساز و در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار ، قرار تعطیلی محل را صادر نمودند .

وی در پایان ضمن حمایت قاطعانه از اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بر رعایت نکات ایمنی و هشدارها و تذکرات بازرسین اداره کار در ایمن سازی کارگاه ها و رفع مخاطرات ایمنی شاغلین تأکید کردند .


انتهای پیام /

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

چه اقدامی برادر این جوان مردم

چه اقدامی برادر
این جوان مردم و زحمت کش کوره فوت کرده اداره کار بی کفایت دامغان کوچکتارین اقدامی نکرد از زمان افتتاح تا امروز جز در همایش و دعوتی های شام و ناهار برای سرکشی کسی به سراغ کارگران بدبخت اینجا نیامد
کسی نه از تامین اجتماعی نه اداره کار نه نهاد بازرسی کننده ای بداد مان نمیرسد

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت